top of page

MİMARİDE 3D GÖRSELLEŞTİRME


3D GÖRSELLEŞTİRME


3D görselleştirme teknolojisi pek çok sektörde kullanılmakta olan bir tekniktir. Gelişen teknolojinin bize sağladığı avantajlardan biri olan 3D görselleştirme işlemi 2 boyutlu çizimlerin çeşitli bilgisayar programları aracılığıyla gerçeğe en yakın şekilde 3 boyutlu hale getirilme işlemidir. Geniş bir kullanım alanı olan 3D görselleştirme yaygın olarak mimari çizimlerde kullanılır. Autocad ya da benzeri 2 boyutlu çizim programlarında çizilen iki boyutlu mimari çizimler deneyimli kişiler tarafından 3 boyutlu çizim programları kullanılarak 3d görselleştirme işlemi yapılır.


3D görselleştirme işi bu alanda önemli ölçüde bilgi ve pratik isteyen bir tekniktir. All Render firması olarak bu alanda tecrübeli çalışanlarımızla sizler için kusursuz 3d görselleştirme yapmaktayız. Mimari çizimler için 3D görselleştirme tekniğinde bazı önemli faktörler vardır. Bunlar; modelleme, ışık kullanımı, perspektif ayarları gibi önemli unsurlardır.


Mimaride 3D Görselleştirme Teknikleri

Mimari çizimlerde 3D görselleştirme tekniği çok önemli bir yer tutmaktadır. Devam etmekte olan ya da bitmiş olan inşaat projelerini tam anlamıyla tanıtmak için mimari sektöründe oldukça tercih edilen bir tekniktir. Bu teknikle ofis, müstakil ev, daire gibi birçok yapının 3 boyutlu halini sizler için All Render firması olarak titizlikle oluşturmaktayız. Henüz proje aşamasında olan işlerin net bir şekilde görsellerinin elde edilmesi ile müşterilerin isteklerine daha doğru bir yaklaşım sergilenir. Müşteri açısından ise 3D görselleştirme tekniği; hayal etmiş olduğu fikirlerin somut haline bakarak firmaya olan güveni artarak, fikirlerindeki hataları ya da uyumsuzlukları fark etmesini sağlar.


Dekorasyonda kullanılacak renkler, mobilyalar, objeler ve çok daha fazlası bilgisayar ortamında somutlaştırılarak bu konuda daha doğru kararlar alınmasını sağlar. Böylece bu teknik kullanılarak; iyi dekore edilmiş, müşteri isteğine %100 uyum sağlayan projelerin yapımı sağlanır. Henüz proje aşamasında olan ya da inşaatı devam eden projelerin 3D görselleştirmeleri yapılarak güvenilir bir şekilde satış işlemleri gerçekleştirilebilir.


3D Görselleştirme Tekniğinin Avantajları

Birçok alanda kullanılan 3D görselleştirme tekniği ile projelerinizin güvenilirliğini arttırabilirsiniz. Böylelikle daha iyi satışlar yaparak marka bilinirliğinizi arttırmış olursunuz. Satış yapabilmeniz için projenizi eksiksiz ve doğru bir şekilde karşı tarafa aktarmanız gerekmektedir. Tamda bu noktada sizler için yapmakta olduğumuz 3D görselleştirme hizmetimizden faydalanarak projeniz hakkında tüm detayları içeren bu çizimleri elde edebilirsiniz. Hayalinizdeki eve doğru giden adımları tereddütsüz ve son derece memnun bir şekilde atabilir. Düşlerinizde ki en küçük ayrıntıyı bile somut bir şekilde görme imkânına kavuşabilirsiniz.

Mimarlar açısından ise projedeki 2 boyutta fark edilemeyen bazı hataları henüz inşaat yapımına başlanmadan fark edebilirsiniz. Maliyet açısından ve güvenilirlik açısından herhangi bir kayıp yaşamayı 3D görselleştirme kullanarak engellemiş olursunuz. Bu konuda All Render firmamızın tecrübeli ekibine güvenebilir projenizi veya hayallerinizi en güzel şekilde somut örneklere dönüştürebilirsiniz.


Mimaride 3D Görselleştirme Fiyatları

Mimari çizimlerde yapılan 3D görselleştirme işleminin sabit bir fiyatı bulunmamaktadır. Söz konusu bu işlem hayal edilen olgular üzerinden ilerlediğinden fiyatlandırma çok geniş bir yelpaze üzerinden yapılır. Fiyatlandırma yapılırken birden fazla kıstas göz önünde bulundurulur. Çizimi istenen yapının büyüklüğü, ne kadar karmaşık bir yapı oluşu yani projenin ne kadar ayrıntı içerdiği gibi konular göz önüne alınarak uygun bir fiyat belirlenir.


Projenin 3D görselleştirme işleminin tamamlanma süreci ile paralel olacak şekilde fiyatlandırma yapılır. Daha hızlı çizilen projeler elbette ki daha uygun bir fiyatta olacaktır. Bunun yanı sıra bazı çizimler haftalarca sürebildiğinden bu süre zarfı fiyatlandırmada oldukça önemli bir rol oynar.

14 görüntüleme
bottom of page