top of page

İÇ MEKAN GÖRSELLEŞTİRME ve TASARIM

İç mekân tasarımı hizmeti çerçevesinde salon tasarımları, mutfak tasarımları, yatak odası tasarımları gibi konut iç mekânlarının yanı sıra; otel, kafe ve ofis gibi mekânların da özgün ve uygulanabilir iç mekân tasarımları için mimar ekibimizle tasarım ve iç mekan görselleştirme hizmeti vermekteyiz. İç mekân tasarımı zemin döşemesinden, tavan uygulamasına, duvar tasarımlarından, hareketli mobilya konseptlerinin belirlenmesine kadar detaylı bir çalışmayı kapsamaktadır. İç mekân görselleştirme çalışmaları bu yönüyle en az cephe tasarımı kadar önemli detaylara sahiptir denebilir. O nedenle özel (satış için örnek daire görseli niteliğinde değil, uygulamaya yönelik olan) iç mekân görselleştirme ve tasarım çalışmalarımızın bitiminde mekânın tüm detaylarının ifade edildiği 3D render görsellerinin yanında uygulamaya yönelik zemin döşeme planı, tavan planı, sabit mobilyaların detayları ve mekânın çeşitli kısımlarından nokta detaylarını teknik çizim formatında da sunmaktayız. Bu yönüyle iç mekân tasarımlarını detay çözümleri ve teknik çizim yapabilecek, mimar ve iç mimar tasarımcı kimliklerine sahip tasarım ve görselleştirme ofislerinden almanız büyük önem taşımaktadır. All Render olarak iç mekân görselleştirme ve tasarım çalışmaları üzerine uzmanlaşmış mimar çalışma ekibimizle özgün ve uygulanabilir iç mekân tasarımlarını sizleri de tasarım sürecinin daima içinde tutarak istekleriniz doğrultusunda tasarlıyor, tüm uygulama detaylarının 3D çizim ve teknik çizimlerini yapıyoruz. 

Özel iç mekân tasarımların yanında konut pazarlaması sürecinde mekân kullanım senaryosunun müşteriye aktarılabilmesi ve henüz tamamlanmayan yapıların iç mekânlarını müşterilerinize sanal olarak deneyim imkânı sunabilmeniz için iç mekân render sunumlarını da etkili biçimde hazırlıyoruz. Bu noktada inşaat yatırımınızın mimari ve ekonomik bağlamı neticesinde ön görülen müşteri portföyünü ele alarak iç mekân tasarım konseptini belirliyoruz. Konut pazarlama ve satış süreçlerinde müşterilere sunulan iç mekân görselleştirme çalışmaları en az dış mekân ve cephe tasarımı sunumları kadar önem arz etmektedir. Kullanıcıların cephe tasarımının ötesinde iç mekân kullanımını önemsediği bilinen bir durumken iç mekân tasarım ve 3D çizim çalışmalarının satış için gerekli bir sunum aracı olduğu açık bir durumdur. O nedenle satış için dış mekân mimari görselleştirme sunumu hizmeti almak isteyen müşterilerimize, konut projelerinin iç mekân görselleştirme çalışmalarının da mutlaka satış kataloglarında yer almasını tavsiye ediyoruz. Bu noktada All Render olarak büyük ölçekli karma konut projelerinin satış süreçlerinde bulunmanın verdiği tecrübe ile uygun fiyatlarla satışa yönelik iç mekân tasarım ve sunumlarınızı yapmaktayız. 

Konut projelerinin yanı sıra; otel, ofis ve kafe gibi mekânlar için de yenilikçi iç mekân tasarım fikirleri geliştirmekteyiz. Villa ve daire iç mekânları kişiye özgü mekânlar ve içe dönük yaşam alanları olduğu için esnek bir tasarım alanı sunmaktadır. Otel iç mekânları, kafe iç mekânları ve ofis iç mekânları gibi projelerde ise birçok kişinin geçici süreyle ziyaret ettiği alanlar olduğu için tasarımların tüm ziyaretçilere hitap edebilmesi önemlidir. Bu noktada ilgili mekânın ziyaretçi portföyü önemli bir parametre olup tasarımın çıkış noktasını oluşturabilmektedir. Örneği otel iç mekân tasarımlarında karşılama alanı olan lobilerden, otel odalarına, restoranından, spa alanlarına kadar belirlenen konseptin dil birliği içerisinde tüm mekânlarda ifade edilmesi gereklidir. Bu nedenle sürecin profesyonel bir iç mekan tasarımcısı tarafından sürdürülmesi gereklidir. Aynı zamanda özellikle büyük ölçeğe sahip otel yerleşimlerinde çok sayıda mekân olması da onlarca 3 boyutlu görsel karesinin oluşturulması anlamına gelmektedir. O nedenle bu türden büyük ölçekli projelerinizin zamanında tamamlanabilmesi için teknik donanımı gelişmiş ve görselleştirme bilgisi üst seviyede olan ofislerden hizmet almanız gerekir. All Render olarak yenilikçi tasarım fikirleri üreten iç mekan tasarımı üzerine uzmanlaşmış mimar çalışma ekibimiz ve üst seviye bilgisayar donanımlarımızın yanında 3D yazılımlarda sahip olduğumuz ileri seviye bilgi ve hâkimiyet becerimizle, hızlı ve ekonomik iç mekan render hizmeti veren bir mimarlık firmasıyız.
 

bottom of page